×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
false

جنبش دانشجویی باید بصیرانه و مدبرانه، از بروز انحرافات در گام دوم انقلاب اسلامی جلوگیری کند/این جنبش دانشجویی است که باید اولین باشد در کنش گری و جلوگیری از انحرافات.

 

جنبش_دانشجویی قدرت باالقوه ای هست که در طول تاریخ هر زمان به عرصه عمل رسیده است، تاثیرات بسزایی در مسیر انقلاب اسلامی داشته است و همواره نقش جدی در انقلاب اسلامی ایفا می کند.

🔻امروز پس از گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی و صدور بیانیه #گام_دوم انقلاب از سوی دیدبان نظام اسلامی، نیازمند آنیم تا جنبش دانشجویی در آینده انقلاب، نقش آفرینی بیشتر و موثرتری از خود به منصه ظهور بگذارد. و مسیر انقلاب را بر اساس نیازهای مردم و کشور، و آرمان هایی که امامین انقلاب اسلامی برای ما ترسیم کرده اند، پیگیری نمایند.

امروز نیازمند آن هستیم تا تشکل های دانشجویی انقلابی ، خوانش دوباره ای از آرمان های فراموش شده انقلاب اسلامی داشته باشند؛ چون این جوانان هستند که آینده نظام را ترسیم خواهند کرد و اگر این مهم صورت نگیرد، تربیت نیروی تراز انقلاب صورت نمی گیرد، و اگر این چنین شود با چالش های جدی در آینده انقلاب مواجه خواهیم شد که باعث رخوت در سطوح مختلف مدیریتی جامعه می شود.

🔺اما آنچه نگارنده را مکلف به نوشتن در این باره کرده است؛ فاصله گرفتن جنبش دانشجویی و ضعف تشکل های انقلابی در دانشگاه های شهرستان #دزفول از آرمان های اصیل انقلاب می باشد.
روحیه ی مجاهدانه،عدالتخواهی و مطالبه گری سه عنصر اصلی هستند که نبودشان، جنبش دانشجویی را از انجام وظایف اصلی خود، که نقش آفرینی اساسی در جامعه هست دور کرده است. و امروز شاهد فاصله گرفتن جنبش دانشجویی با بدنه دانشجویان آینده ساز فردا و اقشار مختلف مردم هستیم.
و زمانیکه جنبش دانشجویی در دانشگاه اثر گذاری اش را از دست بدهد، در جامعه هم تضعیف می شود. و توان مدیریت جریانات فرهنگی اجتماعی و سیاسی را ازدست می دهد.

🔹 جنبش دانشجویی باید بصیرانه و مدبرانه، از بروز انحرافات در گام دوم انقلاب اسلامی جلوگیری کند و با اقدام به موقع جریان سازی کند و #نقش تاریخی خود را ایفا کند.

🔹 تشکل های انقلابی باید خود را مهیای مبارزه با مفاسد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در تمام عرصه ها در سطح شهرستان و بلکه استان کنند، و آن چنان که باید آرمان خواه و عدالت خواه و کنش گرباشد.

🔴 اگر در دزفول معضلات فرهنگی وجود دارد!! اگر با معضلات اقتصادی و کشاورزی و تغییر کاربری زمین های کشاورزی مواجه هستیم!! اگر مدیران ادارات و مسولین آن چنان که باید به وظایف خود عمل نمی کنند و صدای مظلومی بلند می شود!!!
این #جنبش_دانشجویی است که باید اولین باشد در کنش گری و جلوگیری از انحرافات.

🔸امروز نیازمند آن هستیم تا مسولین تشکل های دانشجویی با فراهم نمودن زمینه ی آرمان خواهی و انتقال مفاهیم انقلاب اسلامی؛ در اعضای تشکل، حس اُمید و غرور و توانمندی ببخشند. تا شاهد نقش آفرینی و اثرگذاری جنبش دانشجویی در سطح شهرستان باشیم و الا به تعبیر شهید بهشتی: #نماز امت #قضا می شود.

✍️ محمد عزیزی پناه
فعال سابق دانشجویی

لینک کوتاه: http://bidardez.ir/?p=3490

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*

code