×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
false

در دنیایی هستیم که یک شعار «مرگ بر اسرائیل» بر روی موشک های شما، هزاران حیله ی شیفتگان غرب برای بزک کردن مذاکره موشک ۹ متری استکبار و کوچه ۳ متری دزفول را به هم می زند.

 

 

به گزارش”دزفول امروز“، خبر کوتاه بود و در عین حال غرورآفرین. سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه، در مراسم بزرگداشت چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری، روز دزفول از نامگذاری موشک جدید بالستیک زمین به زمین ایران به نام «دزفول» خبر داد.

در نگاه اسلامی، نه تنها برای انسان ها و حیوانات و نباتات، بلکه برای اشیاء بی‌جان نیز حریم و حرمتی تعیین شده است. سفارش شده که انسان حتی با لباس خود هم با احترام برخورد کند. از پیامبر عظیم الشان اسلام نیز مروی است که بر روی وسایل خود نام می گذاشت. (عمامه اش «سحاب» به معنی ابر، شمشیرش «ذوالفقار» که در احد به علی(ع) اهدا شد، شترش «دلدل» و … )

نیاز نیست از مثال های متاخر شاهد بیاورم وگرنه اشارتی به پربسامدترین اسم رمز عملیات های پیروزمندانه دفاع مقدس (که نام مبارک دردانه خلقت بی بی فاطمه زهرا(س) باشد) کافیست.

در نگاه علم تجربی، گزاره های بالا هیچ معنایی ندارند. در این نگاه؛ اسم شمشیر، موشک یا رمز عملیات را هر چه بگذاری نه بر آلیاژ شمشیر اثر دارد نه بر نیروی پیشران موشک نه بر نتیجه عملیات. این نفهمی البته قابل درک است. غواص والفجر ۸ می فهمد اسم رمز یافاطمه الزهرا(س) چگونه گره می گشاید.

اما طرفه اینجاست که متولیان همان نگاه علمی، با آگاهی از فواید مادی این اقدام خودشان در استفاده از آن از همه جلو زدند! (از اسم جان اف کندی بر فرودگاه بین المللی نیویورک بگیر تا نام ندا آقا سلطان بر فلان خیابان ایتالیا!) که حالا که طرف مقابل شعار «الله موالانا و لا مولی لکم» می دهد دستکم ما هم ملت را با «نحن لنا عزی و لا عزی لکم» اغوا کنیم!(۱)

***

قرائن و دلایل برای این نامگذاری هنرمندانه زیاد است. شهری که به عنوان «پایتخت مقاومت ایران» ثبت شد و از ۱۷۰ حمله موشکی دشمن، به بلد الصواریخ (شهر موشک ها) لقب یافت و هر بار خانه هایش فروریخت مردمش محکم تر ایستادند و … .

و اکنون همان کوچه و خیابان ها که روزی در برابر موشک های اسکاد استکبار بی دفاع بود امروز با تکیه بر قدرت بازدارنگی موشک هایی که نام «دزفول» را بر خود دارند به دیوانه هایی که با «بلوف جنگ» دنیا را تسلیم خود می خواهند طعنه می زند! حقیقتا هم دزفول و حسینیه شهدای خوشروانی اش(۲) می فهمند چهره واقعی استکبار را. که این پهلوان پنبه که فقط با بی دفاعان جرئت نبرد دارد!

***

بسیار سپاسگزارم از برادران خوش ذوقم در هوافضای سپاه. در دنیایی هستیم که یک شعار «مرگ بر اسرائیل» بر روی موشک های شما، هزاران حیله ی شیفتگان غرب برای بزک کردن مذاکره موشک ۹ متری استکبار و کوچه ۳ متری دزفول را به هم می زند.

***

برخی شاید تصور می کنند که امنیت امروز ما در سایه این موشک هاست و پی به شرک خفی و مستتر در آن نبرند و دیگری هم شاید توئیت کند که «دنیای فردا دنیای گفتمان هاست نه موشک ها!» ولی ما و شما -جانشینان راستین شهید حسن تهرانی مقدم- نیک می دانید به رغم همه‌ی این نظرات ارزنده، امنیت فقط ذیل آیه شریفه «و اعدلوا لهم ماستعطم من قوه» به دست می آید و با «ترهبون به عدوالله و عدوکم» معنا می یابد.

***

علمداری در این معرکه حق و باطل گوارای وجودتان و نام گرامی «دزفول» بر ذوالفقار جدیدتان مبارک.

به نیش و کنایه های مرعوبین هم توجه نکنید. اگر دست اینها باشد، برای اینکه خدای ناکرده به تریج قبای برجام و جامعه جهانی بر نخورد، بعید نیست که تندیس میدان مقاومت دزفول را هم تا نزول اجلال و جلب اطمینان بازرسان آژانس پلمپ کنند.

 

تصویر تزیینی است.


(۱) شعارهای مسلمانان و کفار بعد از پایان جنگ احد. گفته شده که بعد از پایان جنگ کفار به رهبری ابوسفیان شعار دادند «نحن لنا عزی و لا عزی لکم» ما بت عزی را داریم و شما چنین بتی ندارید! پیامبر اسلام نیز فورا به اصحاب شعاری بر همان وزن و قافیه تعلیم داد تا در جواب بگویند: «الله مولانا و لا مولا لکم»

(۲) چهارم آبان ماه سال ۱۳۵۹ در حمله وحشینه موشکی رژیم بعثی به دزفول، منزل مسکونی خانواده خوشروانی مورد اصابت موشک قرار گرفت و ۸ نفر از اعضای خانواده به شهادت رسیدند. شدت انفجار موشک به حدی بود که منزل به تلی از خاک تبدیل شد و از تمام اعضای خانواده تنها یک حلب تکه تکه های بدن پیدا شد. بعدها در محل همین منزل حسینیه ای به نام این خانواده (شهدای خوشروانی) بنا گردید.

نویسنده: محمد کوره پز

لینک کوتاه: http://bidardez.ir/?p=596

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*

code